Goobix

Jocuri online   Ştiri   Fotbal   Poze şi imagini

Caută în colecţia de ştiri:

Criză de medici la Spitalul Județean Târgoviște: lipsesc 43 de specialiști.... Medicina
scor: +1
scor: -1
scor: 4, Medicina, 2026-06-25 15:12:46, publicat de Gandul
Spitalul Județean de Urgență Târgoviște, cea mai mare unitate medicală din județul Dâmbovița, se confruntă cu o problemă serioasă de personal. Potrivit situației privind necesarul de medici pentru anul 2026, spitalul are un deficit de nu mai puțin de 43 de medici, inclusiv în secții esenția... [detalii suplimentare]